Aleksandar Vučić
Printskrin TV Pink

Lista „Aleksandar Vučić – Knjaževac, naša porodica“ ostvarila je dominaciju na danas ponovljenom glasanju na biračkom mestu broj 8 u Knjaževcu. Prema podacima Opštinske izborne komisije (OIK), pobednička lista ne samo da je zadržala prvo mesto, već je značajno popravila svoj rezultat u odnosu na prethodno glasanje.

Još veće poverenje građana

Na biračkom mestu broj 8, lista oko SNS osvojila je ukupno 370 glasova, što je za čak 54 glasa više nego u martu. Dok je pobednička opcija rasla, opozicione liste su zabeležile pad:

  • Lista „Knjaževac uz studente“: Osvojila je 141 glas, što je za 36 manje nego ranije.
  • Lista „Promene“: Dobila je 35 glasova, odnosno 16 manje nego na poništenim izborima.
  • Lista „Srpski liberali“: Završila je sa 4 osvojena glasa.

Izbori bez mrlje

Zamenik predsednika OIK Knjaževac, Milan Pavlović, potvrdio je da je izborni proces na ovom mestu protekao bez ijedne prijavljene nepravilnosti. Izlaznost je bila visoka i iznosila je 68,54 odsto, što pokazuje veliku zainteresovanost građana Knjaževca da potvrde svoju izbornu volju.

Podsećamo, ponavljanje je usledilo nakon odluke Višeg suda u Zaječaru. Ipak, i nakon ovog kruga, odnos snaga u lokalnom parlamentu ostaje jasan: lista „Aleksandar Vučić“ ima apsolutnu većinu sa 24 mandata, dok će u klupama sedeti i predstavnici lista „Knjaževac uz studente“ (13) i „Promene“ (3).

Pročitajte još:

PONOVLJENI IZBORI U KNJAŽEVCU: Visoka izlaznost na biračkom mestu broj 8, OIK potvrdio – bez nepravilnosti

OSTAVI ODGOVAR

Molimo unesite komentar!
Unesite svoje ime