Španski i latinoamerički filmovi u Omladinskom centru od 11. novembra

190
0
servantes na točkovima

Pod nazivom „Servantes na točkovima“ u Omladinskom centru Zaječar od 11. novembra biće organizovano prikazivanje ciklusa filmova iz hispanskog sveta kinematografije.

Ovaj filmski program namenjen je bioskopskim salama i kulturnim centrima van Beograda, a pored tri univerzitetska grada sa katedrama za španski jezik, i Zaječar se našao među lokacijama na kojima će program biti prikazivan.

Cilj programa i namera organizatora je da se publici u Srbiji predstavi bogata španska i latinoamerička kinematografija, i što više približi raznovrsnost tema, žanrova, filmskih tehnika i autora, koja nudi uvid u savremeno špansko i latinoameričko društvo, život i kulturu kojoj pripada više od 400 miliona ljudi.

Projekcije će se održavati u Omladinskom centru 11, 13, 18, i 19. novembra od 18 sati.

servantes na točkovima

Organizator projekcija je Zaječarska inicijativa i Institut Servantes.